Kalan Süre

Haberler

Yeni normal dönem UNICERA’ya güç katacak

Dünyanın en büyük iki seramik, banyo ve mutfak fuarından biri UNICERA İstanbul, 02-06 Kasım 2021 tarihleri arasında  İstanbul Fuar Merkezi’nde, milyonlarca dolarlık ihracat potansiyeline ev sahipliği yapacak.  Fuar, 160 bin metrekare alanda organize edilecek.   

 

Türkiye’nin marka değeri en yüksek fuarı olma özelliğini de taşıyan UNICERA, 4 kıtadan 20 bini yabancı, 100 bin profesyonel ziyaretçi hedefi ile düzenlenecek. ABD, Almanya, İtalya, Fransa, İngiltere ve İspanya olmak üzere, Polonya, Bulgaristan, Makedonya, Rusya, Gürcistan, Libya, Fas, Cezayir, Suudi Arabistan, Katar, İran ve İsrail’in de aralarında olduğu 128 ülkeden gelecek olan alım heyetleri, katılımcılarla ikili görüşmeleri yapacak.

 

 

Neden UNICERA Fuarı’na katılmalısınız?

  • UNICERA İstanbul  ABD, Fransa, İngiltere, Almanya, Rusya, İsrail, BAE, Suudi Arabistan, İran, Nijerya gibi en çok ziyaret eden ülkelerden yapılan 9.4 milyar $ değerindeki seramik & fayans ve vitrifiye ithalatı için zemin oluşturuyor.
  • Türkiye güçlü üretim rakamlarına rağmen 374 milyon $ değerinde seramik fayansı ve 7 milyon $ değerinde vitrifiye ithalatı yapmayı sürdürüyor.
  • Üretimdeki istikrarlı artış, hammadde talebini yılda yaklaşık 800 bin tona çıkarıyor.
  • 2021 yılında 100 bin sakinin yaşayacağını öngören kentsel dönüşüm projeleri için 13 milyar ₺ yatırım yapılacak. Üretimin hızlı artışıyla, seramik & fayans ve vitrifiye ürün talebinin ikiye katlanması bekliyor.
  • Önümüzdeki 10 yıl için Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki yapı sektörüne 4.3 trilyon $ değerinde bütçe ayrılmış durumda.

 

İhracat hedefinizeUNICERA’da ulaşmak ve global sektör ile uzun soluklu ilişkiler kurmak için bizimle iletişime geçin.