• Uluslararası Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı
  • 2-6 Kasım 2021
Kalan Süre

Haberler

Mapei 'Set The Mood' ile UNICERA'da

Derz dolguları ve yapıştırıcıların üretiminde dünya lideri Mapei 'Set The Mood' renkli derz dolguları koleksiyonu ve en yeni sistem çözümlemeleriyle UNICERA'ya geliyor.
 
Seramik fayanslar, terrakotta, taş malzemeler, mozaik ve metal gibi tüm zemin ve duvar tipleri ve iç ve dış mekan uygulamaları için geliştirilmiş, yüksek performanslı çimento ya da epoksi esaslı derz dolgularından oluşan Set The Mood Koleksiyonu, 5 ana tema altında 50 renk alternatifi sunuyor. 
 
 
BÜYÜK FORMAT SERAMİK UYGULAMALARI İÇİN GELİŞTİRİLEN SİSTEM
 
Tasarım dünyasındaki trendlere cevap veren, yüksek performanslı ürün ve sistemler geliştiren Mapei, son yılların yüzey kaplama trendlerinden büyük format seramik ve doğal taş uygulaması için geliştirdiği, hem iç hem de dış mekan uygulamalarında kullanılabilen tam sistem çözümünü Unicera’da sergiliyor.
 
Sistemde kullanılan çimento esaslı, yüksek performanslı yapıştırıcı KERAFELEX MAXI S1,15mm kalınlığa kadar olan kalın yatak uygulama avantajıyla büyük ve kalın ebatlı porselen, seramik, mermer ve doğal taş uygulamalarında üstün performans gösteriyor. KERAFELEX MAXI S1 ile uygulanan zeminler 24 saat sonra hafif yaya trafiğine açılabiliyor. 
 
Sistemin diğer önemli bileşeni ise, seramik, doğal taş ve LVT altına direk uygulanabilen; alkali dayanımlı, çatlak oluşumunu engelleyen su yalıtım membranı MAPEGUARD WP 200. İki tarafı da ‘’non-woven’’ polipropilen kumaş ile kaplanmış; esnek, ince katmanlı su yalıtım örtüsü MAPEGUARD WP 200,  iki yüzeyini de kaplayan ‘’non-woven’’ kumaş sayesinde hem örtü altındaki yapıştırıcıya hem de üzerine gelecek kaplamaya mükemmel yapışma mukavemeti sağlıyor.
 
MAPETHERM SERAMİK SİSTEM 
 
Mapetherm Seramik Sistem yalıtım levhalarının üzerine seramik karo ya da işlenmiş taş uygulamak için kullanılan bir sistemdir. Geleneksel ısı yalıtım sistemlerinin avantajlarının yanı sıra, MAPETHERM SERAMİK SİSTEM’in kolay bakım, kirli hava ve agresif kimyasallara karşı dayanıklı renkler ve estetik görünüm gibi üstünlükleri vardır.
 
Pek çok prestijli projede tercih edilen Mapetherm Seramik Sistem’in güncel uygulamalarından biri Zaha Hadid ve Daniel Libeskind tasarımı olan Milano City Life projesidir.
 
 
 
 
YARATICI ZEMİN ÖNERİLERİ 
 
Mapei’nin UNICERA’da sergilediği inovatif yüzey teknolojileri arasında çimento esaslı zemin kaplamaları ULTRATOP ve ULTRATOP LOFT ile epoksi esaslı MAPEFLOOR I 320 SL CONCEPT yer alıyor.
 
Kendinden yayılan çimento esaslı ULTRATOP, 5 ana renk ve parlak ve doğal bitiş seçeneklerinin yanı sıra agregalar ile kullanıldığında bu yılın trendi olan terazzo efektli, özgün ve yaratıcı zeminler yaratma imkanı sunuyor.  
 
Yine çimento esaslı bir Mapei zemin çözümü olan ULTRATOP LOFT ise mala ile duvar, zemin, merdiven ve ev donatılarına uygulanarak kesintisiz, etkileyici iç mekan tasarımları yapmayı mümkün kılıyor.
 
Epoksi esaslı kendinden yayılan zemin çözümü MAPEFLOOR I 320 SL CONCEPT ise 5 renk seçeneği ve granüler deseniyle hem yaşam alanları hem de endüstriyel mekanlarda yüksek performanslı ve estetik yüzeyler elde etmenizi sağlıyor.