• Uluslararası Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı
  • 2-6 Kasım 2021
Kalan Süre

Haberler

"UNICERA çok önemli bir platform"

Bien Satış Grup Başkanı Metin Savcı, “UNICERA üreticiler açısından yeni koleksiyonlarını profesyonellerle, bayilerle, nihai tüketiciyle ve müteahhitlerle buluşturmak ve tüm sektörü bir araya getirmek için çok önemli bir platform’’ dedi.
 
BİEN'DEN 60 YENİ KOLEKSİYON
 
En yeni tasarımların sergilendiği, seramik sektöründe Avrupa’nın en büyük ikinci fuarı olan UNICERA Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı’nda Bien tasarımları ile fark yarattı. 60 yeni koleksiyonunu ilk kez fuarda tanıtan Bien Seramik, 2017’de kurulan Bien Banyo grubundaki ürünleriyle de fuarda dikkatleri üstüne çekti.
 
Seramik sektörünün yenilikçi markası Bien, en son tasarımların sergilendiği UNICERA Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı’nda farkını ortaya koydu. Fuarda sergilenmek üzere 60 yeni koleksiyon geliştiren Bien’in, Altın Ebat olarak adlandırdığı 40×120 cm’lik duvar karosu başta olmak üzere tüm tasarımları büyük ilgi gördü. Bien Banyo, ıslak mekanlara yönelik daha önce üretmeye başladığı seramik sağlık gereçleri ve ürün grubuna yeni katılan armatürler, gömme rezervuarlar ve duş sistemlerini ilk kez fuarda tanıttı.
 
28 Şubat-3 Mart tarihleri arasında CNR Expo’da gerçekleştirilen, seramik sektöründe Avrupa’nın ikinci en büyük fuarı olma özelliğine sahip UNICERA Seramik, Banyo ve Mutfak Fuarı’nda bu yıl da en yeni koleksiyon ve ürünler ilk kez sergilendi. Yetkili satıcı, sektör profesyonelleri ve nihai tüketicileri buluşturan fuarda, Bien yeni koleksiyonları tanıttı.
 
Fuarda Bien standı, yerli ve yabancı ziyaretçilerin yanı sıra geleceğin tasarımcılarının da ilgisini çekti. Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstriyel Ürünler Tasarımı Bölümü’nde okuyan 45 öğrenci, Tasarım Müdürü Tolga Berkay’dan Bien ürünlerinde kullanılan teknikler hakkında bilgi aldı. Bien standının ziyaretçileri arasında Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi 11’inci sınıf öğrencileri de yer aldı.
 
BÜYÜK EBATLAR YİNE ÖN PLANDA
 
Fuarda Bien’i, sektörü, yeni ürünler ve son trendleri anlatan Bien Satış Grup Başkanı Metin Savcı, “UNICERA üreticiler açısından yeni koleksiyonlarını profesyonellerle, bayilerle, nihai tüketiciyle ve müteahhitlerle buluşturmak ve tüm sektörü bir araya getirmek için çok önemli bir platform’’ dedi. Fuara katılmadan önce ciddi bir hazırlık sürecinden geçtiklerini dile getiren ve yeni koleksiyonları hakkında bilgi veren Savcı, ‘’Sırlı porselen diye adlandırdığımız hem mat hem parlak karolar çok gelişti. Dijital baskı teknolojilerinin devreye girmesiyle çok doğal, doğala yakın ürünler piyasaya girdi, ebatlar büyüdü. Türkiye’de ilk defa 10 bin 500 tonluk press kullanarak 100x100cm, 120x120cm 60x180cm dediğimiz büyük ebatlı hem mat hem parlak ürünler üreteceğiz. 60×120 ebadında sırlı porselenlere yeni tasarımlar ürettik. 40x120cm duvar karolarında yeni koleksiyonlar hazırladık. Özellikle ahşap seriler yurt dışı ve yurt içinde oldukça ilgi çekiyor. Bu koleksiyonlarımıza yeni tasarımlar ekledik” değerlendirmesinde bulundu.