• Uluslararası Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı
  • 2-6 Kasım 2021
Kalan Süre

Haberler

%10 Büyüme hedefi UNICERA ile gerçekleşecek

TİMDER Başkanı Ertan SAPANKAYA, Türkiye’de kentsel dönüşüm projeleri dikkate alındığında 2017 - 2021 yılları arasında konut inşaatlarında ilk üç yılda yüzde 10, son iki yılda ise yüzde 12 artış beklediklerini kaydetti.  
 
 HEDEF BÖLGE LİDERLİĞİ
TİMDER Başkanı Ertan Sapankaya, “Dünyada önemi artan temiz enerji, çevre bilinci, tasarım ve teknolojiyi fonksiyonellikle birleştirerek
sağlıklı, enerji tasarrufu sağlayan, geri dönüşümlü ürünlere büyük eğilim var. Türk yapı ve inşaat malzemeleri sektörü, ürün kalitesiyle dünya ile rekabet edecek güçte. Üretim kapasitesi yönünden bölgenin üretim üssüyüz. Dış pazarlarda rekabet gücümüzü artırmak için üretim kadar üretim teknolojisine de ağırlık vermeliyiz.
 
Gelişmekte olan ülkeler gelecek 5 yılda inşaat halinde olacak. Bu potansiyeli göz önüne alarak yapı malzemeleri alanında bölge lideri olmak için üretim teknolojisini geliştirmemiz şart” dedi.
 
Türkiye’de kentsel dönüşüm projeleri dikkate alındığında önümüzdeki beş yılda 2017-2021 yılları arasında konut inşaatlarının ilk üç yılda yüzde 10, son iki yılda ise yüzde 12 oranında artış beklendiğine dikkat çeken Sapankaya,” Bu büyüme, inşaat, tesisat ve yapı malzemeleri pazarını da yüzde 10-12 oranında hareketlendireceğini söyledi. “
 
Tesisat ve yapı malzemeleri sektöründe iç pazarın yanı sıra ihracatı da artırmak olduğunu belirten Sapankaya, “Bu amaçla derneklerinin her yıl Avrupa’nın 2. Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı UNİCERA ile milyonlarca dolarlık ihracat potansiyeline ev sahipliği yaptığını” ifade etti.  
 
 
 
 
  
 
 
 
Dünyadaki tüm sektör profesyonellerinin buluşma noktası, Türkiye’nin en büyük, global sektörün uluslararası ölçekte ikinci büyük buluşması olan “UNİCERA, Seramik, Banyo Mutfak fuarı” İstanbul’un merkezinde, CNR EXPO YEŞİLKÖY’de kapılarını açıyor. 
 
Sizi ve temsil ettiğiniz sektörün öncü markalarını , toplamda 160.000 m²’ nin üzerindeki kapalı, 120.000 m²’nin üzerinde açık alanları ile uluslararası standartlarda ve Avrasya’nın en büyük fuar alanında bu dev buluşmaya katılımcı olmaya davet ediyoruz.