• Uluslararası Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı
  • 2-6 Kasım 2021
Kalan Süre

Basın Bültenleri

UNICERA’ya 130 ülkeden 85 bin alıcı geliyor

2/1/2019
Türkiye’nin marka değeri en yüksek fuarı İstanbul-Seramik Banyo Mutfak Fuarı (UNICERA) için geri sayım başladı. 130 ülkeden 20 bini yabancı olmak üzere toplamda 85 bin alıcının katılım göstereceği fuar, 5-9 Şubat’ta CNR EXPO Yeşilköy’de kapılarını açacak. 
 
Banyo ürünleri, zemin-duvar kaplamaları, seramik işleme teknolojileri, mutfak ürünleri, dekorasyon ürünleri, ambalajlama, depolama gibi pek çok ürün grubunun bir arada sergileneceği UNICERA’da, sektöre yön veren 350 firma, 1200’ün üzerinde markası ile yer alacak. Fuar 100 bin metrekare alanda organize edilecek. 
 
Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı UNICERA, CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık, Türkiye Seramik Federasyonu (TSF) ve Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği (TIMDER) iş birliği ile organize ediliyor.
 
Fuarı İspanya Banyo Ekipmanları Derneği (ASEBAN), İtalyan Seramik Makineleri ve Ekipmanları Üreticileri Birliği (ACİMAC), Confindustria Ceramica İtalia (EDI. CER SPA), Italian Trade Agency (ITA) kuruluşları destekliyor. Ticaret Bakanlığı tarafından da desteklenen fuara Almanya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Fransa, Hindistan, İngiltere, İran, İspanya, İtalya, Malezya, Pakistan, Peru, Portekiz ve Rusya gibi 38 büyükelçiliğin 100’e yakın ticari ataşesi de katılımcı ve ziyaretçi desteği sağlıyor.
 
UNICERA FUARI SERAMİK SEKTÖRÜNÜ DAHA DA BÜYÜTECEK
 
Fiyat avantajı ve kaliteli üretimle büyüklüğünü 3 milyar dolara ulaştıran seramik sektörü, UNICERA Fuarı ile büyümesi önümüzdeki dönemde de devam edecek. 
 
CNR Holding, 2017 yılında, Türk fuarcılık sektörünün en büyük yatırımı olan BIA’yı (Business Intelligence Agency) hayata geçirdi. Bu yatırım ile fuarların yabancı alıcı rakamını artırmayı hedefleyen CNR, 2018’de düzenlediği fuarların yabancı alıcı rakamlarında yüzde 50’lik bir artış yakalayarak hedefine ulaştı. Uluslararası İş Geliştirme Departmanı’nın da desteği ile hayata geçirilen ve toplam 11 milyon dolarlık bir yatırım yapılan Global Pazar İstihbarat Sistemi ile dünyanın dört bir yanından sektör alıcıları UNICERA’ya davet edildi. Bu alıcıların ihtiyaçları doğrultusunda Türk firmaları ile buluşması sağlanacak. Yabancı alıcılarla iletişime geçerken, özellikle farklı ülkelerden seramik, banyo ve mutfak alımı yapan ve daha önce Türkiye pazarına girmemiş alıcılara ulaşılıyor. CNR Holding, BIA (Business Intelligence Agency) sisteminin katkısıyla bu yıl UNICERA’nın yabancı alıcı oranında en az yüzde 50 artış sağlamayı hedefliyor.
 
SEMİNERLER SEKTÖRÜN GELECEĞİNE YÖN VERECEK
 
Banyo ürünleri, zemin-duvar kaplamaları, seramik işleme teknolojileri, mutfak ürünleri, dekorasyon ürünleri, ambalajlama, depolama gibi pek çok ürün grubunun bir arada sergileneceği UNICERA Fuarı, sektöre yön veren markaların yeni ürün ve hizmetlerine ev sahipliği yapacak.
 
İtalya, İspanya, Almanya başta olmak üzere, Portekiz, Mısır, Hindistan, Çin, Tayvan, Sırbistan ve İran’dan gelecek olan firmalar, UNICERA’da yeni ürün ve modellerini sergileyecek. Fuar, sektörün geleceğini yakından ilgilendiren çok sayıda etkinliğe de ev sahipliği yapacak. Fuar sırasında düzenlenecek seminerler, sektörün geleceğine yön verecek.
 
 
İtalya’dan “Organik Tasarımlara karşı Geometrik Tasarımlar” konu başlığı ile Giuseppe Scutellà “Yeni tüketici ihtiyaçlarına yeni tasarım çözümleri” konu başlığı ile Carlo Ciciliot “Küçük ve büyük endüstrilerde tasarım çeşitliliği” Antonio BULLO “İşaretlerden duyulara” konu başlığı ile Paolo D'arrigo, FAS’tan “Uluslararası Dizaynın Arka Planı” konu başlığı ile Hicham Lahlou, İSPANYA’dan “Banyo aksesuarlarının tasarım evrimi, banyoda tasarımın önemi” konu başlığı ile Valentin Garcia, ALMANYA’dan "Akıllı Tuvaletler - Sağlığın Geleceği" konu başlığı ile Johan Dück ve İSPANYA’dan “Tasarım, ürünlerinizin üzerine eklenen bir katman değildir” konu başlığı ile Bern Donadeu tecrübelerini fuar ziyaretçileri ile paylaşacak. 
 
Ayrıca fuar süresince açık olacak Art Gallery’de tasarım sohbetlerine katılan ziyaretçiler tasarımcıların çalışmalarını görme imkanı bulabilecek.