• Uluslararası Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı
  • 2-6 Kasım 2021
Kalan Süre

Basın Bültenleri

Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı UNICERA 8 Mart’ta şehrin ve ihracatın merkezi CNR Expo Yeşilköy’de başlıyor

3/5/2017

UNICERA 126 ülkeden 15 bin yabancı alıcıyı ağırlayacak

Türkiye’nin en büyükihtisas fuarı UNICERA, 4 kıtadan 15 bini yabancı, 100 bin profesyonel ziyaretçi hedefi ile kapılarını açıyor. Şehrin ve ihracatın merkezi CNR EXPO Yeşilköy’de, 8-12 Mart tarihlerinde düzenlenecek fuarda 126 ülkeden katılımcı ve ziyaretçiler ağırlanacak.

Ekonomi Bakanlığı’nın iki önemli desteğini de arkasına alan UNICERA’ya 15 ülkeden katılımcı, 40 ülkeden de alım heyetleri getirilecek. 60 bin metrekare alanda düzenlenecek fuara, 1000’i aşkın marka ve temsilcilik katılım gösterecek.

UNICERA İstanbul-Seramik Banyo Mutfak Fuarı, 8 Mart’ta, CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenecek. Fuar ayrıca Türkiye’nin en kapsamlı alım heyeti organizasyonlarından birine ev sahipliği yapacak.

 

CNR Holding Kuruluşu İstanbul Fuarcılık, Türkiye Seramik Federasyonu (TSF) ve Tesisat İnşaat Malzemeleri Derneği (TIMDER) iş birliğinde organize edilecek fuarda 126 ülkeden profesyonel ziyaretçi ağırlanacak. Başta ABD, Almanya, İtalya, Fransa, İngiltere ve İspanya olmak üzere, Polonya, Romanya, Bulgaristan, Sırbistan, Makedonya, Bosna, Kosova, Çin, Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Türki Cumhuriyetler, Mısır, Libya, Fas, Cezayir, Suudi Arabistan, Katar, BAE, Umman, Ürdün, Filistin, Lübnan, İran, Suriye, Irak, İsrail gibi çok sayıda ülkeden gelecek olan yabancı alım heyetleri, katılımcılarla B2B Eşleştirme Programı kapsamında ikili görüşmeler yapacak.

 

Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı UNICERA’da, İtalya’nın önde gelen tasarım firması DIGITAL DESIGN SRL, Portekiz’in küresel seramik üreticisi MOTA II SOLÇOES CERAMICAS, İspanya’nın vitrifiye üretiminde önde gelen firması DIMIX SANITARY APPLICATIONS’un yanı sıra, Almanya, İtalya, Portekiz, Çin, Sırbistan, Hong Kong, Tayvan, Hindistan, İran’ın da aralarında bulunduğu 15 ülkenin en önemli firmaları, yeni ürün ve modelleri ile yerini alacak.

 

Sivil toplum kuruluşlarından fuara tam destek

 

İspanya Banyo Ekipmanları Derneği (ASEBAN), Confindustria Ceramica İtalia (EDI. CER SPA), Endüstriyel Tasarımcılar Derneği, Türkiye Serbest Mimarlar Derneği,  Denizli Ticaret Odası, Denizli Sıhhi Tesisatçılar Odası, Devrek Ticaret ve Sanayi Odası, Hatay Sıhhi Su Tesisat Kalorifer Derneği, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Eskişehir Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü, İzmir İnşaat ve Malzemeleri Derneği, Bozöyük Mimar Sinan Meslek Lisesi, Aksaray ticaret ve Sanayi Odası, Ankara Sıhhi tesisatçılar Odası, Bozöyük Ticaret ve Sanayi Odası ve Mustafakemalpaşa Ticaret sanayi Odası gibi çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve eğitim kurumlarının katılacağı UNICERA, ihracata yönelik yeni işbirliklerinin de başlangıç noktası olacak.

 

 

Fuar kapsamında gerçekleştirilecek Su Medeniyetleri Sergisi, Seramik Sergisi ve engelli sanatçı Semra Çelik’in resimlerinden oluşan sergiye ilginin büyük olması bekleniyor.

 

Banyo ürünleri, zemin-duvar kaplamaları, seramik işleme teknolojileri, mutfak ürünleri, dekorasyon ürünleri, ambalajlama, depolama gibi ürün gruplarının sergileneceği fuar, 12 Mart’a kadar devam edecek.

 

İyi çalışmalar dileriz / PR Basın ve Halkla İlişkiler