• Uluslararası Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı
  • 2-6 Kasım 2021
Kalan Süre

Basın Bültenleri

Sektörün 2023 Hedefleri İçin Dev İş Birliği!

3/9/2020
Türk seramik, banyo ve mutfak sektörünün gelişiminde 28 yıldır önemli rol oynayan ‘UNICERA Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nın, yeni adresi CNR EXPO Yeşilköy oldu. 
 
CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, fuarın yabancı ziyaretçi sayısını artırmak için Türkiye’nin konusundaki en yetkin ekibinin CNR bünyesinde yer aldığını belirterek, “Türkiye ve sektör ekonomisi adına güzel beraberliğimizi duyurmak bizi çok heyecanlandırıyor. Unicera Fuarı’nı artık CNR EXPO’da düzenleyeceğiz. Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, ABD, Kanada hedef pazarlarımız. Çin ve Japonya ile ilişkilerimiz çok kuvvetli inşallah buralardan da hatırı sayılır profesyonel ziyaretçiyi fuarımıza getireceğiz” dedi. 
 
Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Ahmet Yamaner, “Doğru zamanda doğru yerdeyiz. 2017 yılında CNR iş birliğinde düzenleyeceğimiz fuarla yüzümüzün akıyla çıkacağımıza inanıyoruz.” TİMDER Başkanı Ertan Sapankaya ise UNICERA Fuarı’nın yeni bir mekanda, yeni bir partner ve yeni bir heyecan ile düzenlemenin sevincini yaşadıklarını söyledi.
 
Hedef liderlik
 
Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Ahmet Yamaner de UNICERA Fuarı’nın doğru zamanda, doğru yerde olduğunu 2017 yılında düzenlenecek fuardan yüz akıyla çıkılacağını aktararak, “Ülkemizin coğrafi konumuna baktığımızda merkezi ve iyi bir yerdeyiz. 80 milyon nüfusumuzla potansiyelimiz çok yüksek.” dedi 
 
Türkiye’de seramik sektörünün üretimle Avrupa pazarında önde geldiğini belirten Yamaner, şöyle konuştu: “Gümrük Birliği anlaşması ile Avrupa Birliği ülkelerinde çok güçlendik. Sektörümüzün en büyük alıcılarını Almanya, Belçika, Hollanda, İskandinav ülkeleri oluşturuyor. ABD pazarı 50 milyon metre kare karoyu kendileri üretiyor. 200 milyon metre kare de ithal karo kullanıyor. Bu anlamda bu pazarda bizim için çok önemli.”
 
Turquality desteği bekleniyor
 
Yamaner “Sektörümüzde tasarım, teknoloji ile birlikte üretimde verimliliği artırdık. Artık pazarlamayı da iyi bir şekilde yapabiliyoruz. Fuarlar bu ülke ve sektör imajı açısından önemli. Sektörümüz Turquality desteği alıyor. UNICERA’nın da sektöre sağladığı katma değer düşünüldüğünde Turquality programı kapsamına alınmalı. Gönül arzu eder ki ihracatın yapıldığı tüm fuarlara destek verilsin, Turquality kapsamına alınsın” şeklinde konuştu. TİMDER Başkanı Ertan Sapankaya ise UNICERA Fuarı’nın yeni bir mekanda, yeni bir partner ve yeni bir heyecan ile düzenlemenin sevincini yaşadıklarını söyledi.